Využijte nejjednodušší systém ekologického vytápění. Dopřejte si čisté a účinné vytápění s bezúdržbovým provozem. Pomůžeme vám se získáním a vyřízením dotace. Pořiďte si peletová kamna nebo peletový kotel a získejte dotaci až 140 000 Kč.

Potřebujete poradit? phone icon +420 383 133 109 mail icon obchod@rolig.cz
rolig logo Do e-shopu
menu

Rekuperace a krbová kamna: jde to dohromady?

Rolig CZ Rolig CZ 28.01.2022

Možná jste si právě koupili novostavbu, která má zabudovaný rekuperační systém. Nebo o něm uvažujete, protože se vám líbí pocit, že máte doma stále vyvětráno. Je to praktické řešení a navíc vám ušetří dost peněz, protože nemusíte pořád dokola vytápět vychladlou místnost.

Když už plánujete takovéto změny, měli byste si rozmyslet i to, jak a čím budete doma topit. Nejčastěji navrhované řešení pro domy s rekuperací bývá podlahové topení, jenže to by znamenalo další stavební práce v domě a další investice. Nebo tepelné čerpadlo? To taky není úplně levná záležitost.

A co krbová kamna? Je to dobrý zdroj tepla a navíc vytváří doma pohodovou atmosféru. Pohled na praskající oheň v krbu vás naladí mnohem líp, než seriály v televizi. Většinou ale krbová kamna používáme jen na vytápění jedné místnosti. Je to škoda, protože na rozdíl od jiných možností je topení dřevem nebo peletami docela levné.

Ideální by proto bylo teplo z krbu rozvádět po celém domě. Obvykle na to slouží teplovzdušný rozvod, ale pokud už máte doma systém rekuperace, nejspíš nebudete chtít pod strop instalovat další potrubí.

Unikátní řešení od Roligu: využijte rekuperaci na rozvod tepla

Anebo můžete vyzkoušet unikátní řešení, které vám teď nově nabízíme. Teplo z kamen totiž jde velmi úspěšně rozvádět i systémem rekuperace. V každé místnosti, včetně té s kamny, máte vyústění (výduch), kterým se odsává vydýchaný vzduch a přivádí čerstvý. Všechny místnosti jsou vzájemně propojené, úplně stejně, jako když máte teplovzdušné rozvody.

Rolig.cz – Vytápění domu pomocí rekuperace

Nemusíte nic upravovat ani přistavovat, většinou jde jen o přeprogramování software (řízení) rekuperační jednotky. Žádné další investice, jen využijete toho, co už máte.

Přijde vám tohle řešení skvělé a chtěli byste ho mít doma? Kontaktujte nás a společně to vyřešíme!

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články