Využijte nejjednodušší systém ekologického vytápění. Dopřejte si čisté a účinné vytápění s bezúdržbovým provozem. Pomůžeme vám se získáním a vyřízením dotace. Pořiďte si peletová kamna nebo peletový kotel a získejte dotaci až 140 000 Kč.

Potřebujete poradit? phone icon +420 383 133 109 mail icon obchod@rolig.cz
rolig logo Do e-shopu
menu

Poslední šance na výhodné kotlíkové dotace: požádejte si během prázdnin!

Rolig CZ Rolig CZ 10.07.2024

Uvažujete, že na výměnu vašeho starého kotle využijete dotaci? Neměli byste s tím váhat, od září se totiž mění podmínky dotací a snižuje se částka, kterou vám proplatí. Jaký rozdíl to bude? 

Konec kotlíkových dotací, jak je znáte

Kotlíková dotace je určená pro seniory a domácnosti s nízkými příjmy, kteří pro vytápění dosud používali kotle na pevné palivo 1. a 2. emisní třídy a teď se je rozhodli vyměnit. Týká se to všech kotlů na uhlí nebo dřevo, které byly vyrobené před rokem 2000. Velkou výhodou těchto dotací je platba předem a financování až 95 % celkových výdajů (do výše 180 000 Kč), takže se nemusíte bát, že vám výměna kotle sebere veškeré úspory. 

 

Tento typ dotací ale můžete využít jen do konce srpna 2024. Od září budou všechny dotace na výměnu kotlů fungovat jen v rámci programu Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám light, které spadají pod Státní fond životního prostředí ČR. 

Vyšší dotace jen při podání žádostí do konce srpna 

Kromě toho, že od září budete žádosti o dotace posílat jiné instituci, na výměnu nového kotle dostanete méně peněz. 

 

Kotlíková dotace vám do konce srpna zajistí 130 000 Kč na výměnu starého kotle za kotel na biomasu a 180 000 Kč, pokud si budete pořizovat tepelné čerpadlo.

 

Od 1. září sice bude podpora pokračovat v rámci programu Nová zelená úsporám Light, ale bude výrazně nižší. Pro nízkopříjmové domácnosti to bude 110 000 Kč na kotel na biomasu a 150 000 Kč na tepelné čerpadlo. Nižší dotace dostanete od září i v případě žádostí v programu Nová zelená úsporám.

 

Chcete stihnout vyměnit svůj kotel za maximální dotaci? Nejste si jistí, jak vyplnit žádost o dotaci a za co starý kotel vyměnit? Obraťte se na nás, poradíme vám, pomůžeme s vyřízením administrativy i s realizací projektu! 

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články