Využijte nejjednodušší systém ekologického vytápění. Dopřejte si čisté a účinné vytápění s bezúdržbovým provozem. Pomůžeme vám se získáním a vyřízením dotace. Pořiďte si peletová kamna nebo peletový kotel a získejte dotaci až 140 000 Kč.  

Potřebujete poradit? phone icon +420 383 133 109 mail icon obchod@rolig.cz
rolig logo Do e-shopu
menu

Dotace NZÚ Light pro nízkopříjmové skupiny

Rolig CZ Rolig CZ 31.07.2023

Rádi byste ušetřili za energie, ale aktuálně nemáte dost peněz na kompletní zateplení, výměnu kotle nebo na nová okna, kterými netáhne? Ať už bydlíte v rodinném domku, nebo v bytovém domě, můžete situaci vyřešit pomocí dotací z programu Nová zelená úsporám Light. Pokud si nejste jistí, jak to udělat, rádi vám pomůžeme.

Kdo může žádat

Tento dotační program můžou využít osoby z nízkopříjmových domácností, konkrétně důchodci, invalidé 3. stupně a osoby pobírající příspěvek na bydlení (od 12. 9. 2022). Do některé z těchto skupin musí patřit každý člen domácnosti, která o dotaci žádá. Může jít o vlastníky rodinných domů, rekreačních chat využívaných k trvalému bydlení, ale i bytů v bytovém domě, vždy ale musí mít v objektu trvalý pobyt potvrzený před 12. 9. 2022.

Na co přesně dotace využít?

Dotace z programu Nová zelená úsporám Light se dají použít na financování zateplení fasády, střechy, stropů, podlah i na výměnu oken a vchodových dveří. Nemusíte řešit všechno, stačí si vybrat jen určitou část a od té začít.

Kromě zateplení rodinných domů nebo chat využívaných k trvalému bydlení můžete finance využít i na nová okna v bytě (platí pro lidi bydlící v bytových domech, kde probíhá zateplení).

Kromě výše uvedených příkladů se dotace týkají financování solárního systému na ohřev vody.

Jak vysoký příspěvek můžete získat?

Na zateplení a další renovace můžete dostat až 150 000 Kč. Navíc nepotřebujete žádnou vstupní investici, před zahájením prací si můžete nechat vyplatit zálohu. Celková výše dotace může dosáhnout až 100 % přímých realizačních výdajů.

Kotlíkové dotace

Mimo program Nová zelená úsporám běží ještě další dotace pro nízkopříjmové skupiny, které se týkají výměny kotlů. Ve starých domech se často ještě topí kotlem na pevná fosilní paliva 1. a 2. třídy a ten byste měli do září roku 2024 vyměnit.  Pokud patříte do vhodné skupiny, můžete při výměně ušetřit, stačí požádat krajský úřad. Dotace může být až ve výši  95 % celkové částky za nový kotel a týká se výměny starého kotle za kotel na biomasu. Podpora platí na realizace uskutečněné od 1. 1. 2021.

Celý proces žádostí probíhá online. O dotace můžete žádat před zahájením, v průběhu i po dokončení prací.

Žádáte poprvé a hodil by se vám někdo, kdo vás provede celým procesem? Nebo chcete žádostem věnovat minimum času a oceníte, když vám někdo vše připraví? Dejte nám vědět, rádi vám pomůžeme. 

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články