Využijte nejjednodušší systém ekologického vytápění. Dopřejte si čisté a účinné vytápění s bezúdržbovým provozem. Pomůžeme vám se získáním a vyřízením dotace. Pořiďte si peletová kamna nebo peletový kotel a získejte dotaci až 140 000 Kč.  

Potřebujete poradit? phone icon +420 383 133 109 mail icon obchod@rolig.cz
rolig logo Do e-shopu
menu

Dotace na zateplení rodinných domů

Rolig CZ Rolig CZ 31.07.2023

Vlastníte rodinný dům a chcete v zimě za topení platit méně, než doposud? Ideálním řešením je zateplení obvodových zdí a střechy. Je to sice finančně nákladnější záležitost, ale když využijete na financování dotace z programu Nová zelená úsporám, ušetříte poměrně velkou částku a návratnost bude o to rychlejší. Příjem žádostí startuje v září 2023 a můžete se přihlásit nejen s úplně novým projektem, ale i s již běžícím. Jaké jsou podmínky?

Kdo může žádat

Dotace na zateplení v podprogramu Nová zelená úsporám v rámci Modernizačního fondu – Rodinné domy můžou využít vlastníci rodinných domů i domů v tzv. “řadovkách”. Jako vlastníci se počítají i lidé, kteří aktuálně splácí hypotéku.

O tento typ dotací mohou požádat také příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky a majitelé památkově chráněných budov.

Na co přesně dotace využít?

V rámci projektu zateplení si můžete vybrat, jestli chcete jen dílčí, základní, anebo komplexní řešení; ve zkratce, jestli se opatření bude týkat obvodových zdí, nebo budete zateplovat i střechu, stropy nebo podlahy. Finanční příspěvek se dá použít i na výměnu oken a dveří.

Novinka v žádostech – vzorník barev
Nově si při žádosti o zateplení vybíráte i odstín fasády z předem schváleného vzorníku, který navrhla Česká komora architektů. Cílem tohoto opatření je zvýšit estetiku měst a obcí a sjednotit jejich vizáž.

Pokud přemýšlíte, co všechno chcete zateplovat, doporučujeme co nejkomplexnější řešení, protože pak nejen uspoříte až 50 % nákladů za topení, ale navíc dosáhnete na nejvyšší částku příspěvku. Výše závisí na i na ploše zateplované konstrukce a celkově to může být až 950 000 Kč (nejvýše 50 % z celkových způsobilých výdajů). Do výdajů se počítá i příprava odborného posudku a průzkumy statiky objektu.

Celý proces žádostí probíhá online. O dotace můžete žádat před zahájením, v průběhu i po dokončení prací.

Žádáte poprvé a hodil by se vám někdo, kdo vás provede celým procesem včetně realizace zateplení? Nebo chcete žádostem věnovat minimum času a oceníte, když vám někdo vše připraví? Dejte nám vědět, rádi vám pomůžeme. 

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články