Využijte nejjednodušší systém ekologického vytápění. Dopřejte si čisté a účinné vytápění s bezúdržbovým provozem. Pomůžeme vám se získáním a vyřízením dotace. Pořiďte si peletová kamna nebo peletový kotel a získejte dotaci až 140 000 Kč.  

Potřebujete poradit? phone icon +420 383 133 109 mail icon obchod@rolig.cz
rolig logo Do e-shopu
menu

Dotace na solární ohřev vody pro bytové domy

Rolig CZ Rolig CZ 31.07.2023

Chcete ušetřit za přípravu teplé vody v bytovém domě, který vlastníte nebo o který se staráte? Využijte dotací z programu Nová zelená úsporám a nechte si nainstalovat solární panely nebo tepelné čerpadlo. Příjem žádostí startuje v září 2023 a můžete se přihlásit nejen s úplně novým projektem, ale i s už běžícím. Jaké jsou podmínky?

Kdo může žádat?

Tento typ dotací můžou využít tři skupiny vlastníků bytových domů, a to konkrétně: bytová družstva a společenství vlastníků jednotek (SVJ), obecní majitelé a další vlastníci z veřejného sektoru a poslední skupinu tvoří jiné fyzické a právnické osoby.  Dotace platí pro cihlové i panelové domy.

Na co přesně dotace využít?

Finanční podpora slouží k pořízení a instalaci nového systému pro ohřev vody v bytových domech, konkrétně jde o solární systémy a tepelná čerpadla s elektrickým pohonem.

Pokud se rozhodnete využít obě dvě možnosti, je potřeba zajistit přednostní ohřev vody solárním systémem.

K solárním systémům musíte také pořídit akumulační zásobník, který má objem aspoň 40 litrů teplé vody na kW instalovaného výkonu panelů/kolektorů. Solární systémy musí splňovat všechny parametry vyžadované směrnicemi EU, ale s tím vám určitě poradí odborník, který bude panely instalovat.

Pokud jste už na stejný objekt využili jinou podporu programu Nová zelená úsporám na přípravu teplé vody (včetně dotací na fotovoltaické systémy, které využívají přebytky energie na ohřev vody), o další dotace už žádat nemůžete. Stejně tak nelze poskytnout další finance, pokud už jste čerpali dotaci na výměnu hlavního zdroje tepla a pořídili jste za ni tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění s přípravou teplé vody.

Jak vysoký příspěvek můžete získat? 

  • Solární termický ohřev teplé vody s přitápěním – 13 000 Kč/kW
  • Solární fotovoltaický ohřev teplé vody – 13 000 Kč/kW
  • Tepelné čerpadlo s elektrickým pohonem pro ohřev teplé vody – 20 000 Kč/kW

Celý proces žádostí probíhá online. O dotace můžete žádat před zahájením, v průběhu i po dokončení prací.

Žádáte poprvé a hodil by se vám někdo, kdo vás provede celým procesem? Nebo chcete žádostem věnovat minimum času a oceníte, když vám někdo vše připraví? 

Dejte nám vědět, rádi vám pomůžeme. 

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články